Zespół Bliżej Nieba

Opiekun: ks. Dominik Woch
Spotkania: w każdy piątek o 18:30, w salce

Bliżej Nieba to chrześcijański zespół, który powstał we wrześniu 2015 roku przy parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Początkowo w jego skład wchodziły najstarsze dziewczyny, należące jeszcze wtedy do działającej od wielu lat scholii Ave, a później do zespołu dołączyły kolejne osoby. Przez pierwsze lata opiekunem grupy był ks. Dariusz Chrostowski, następnie opiekę przejął ks. Bartosz Zaborowski. Natomiast od września 2021 roku zespołowi pomaga ks. Jarosław Chlebda.

Jeśli chodzi o historię zespołu, większość dziewczyn była członkiniami dziecięcej scholii Ave, natomiast męska część służyła przy ołtarzu jako ministranci, a następnie lektorzy. Po wielu latach śpiewania w scholii dziewczyny stworzyły młodzieżową scholę Cecylianki. W miarę rozwoju muzycznego grupy narodził się pomysł pójścia o krok dalej, tj. założenia zespołu. Później podczas przygotowywań do Śpiewanej Drogi Krzyżowej, po namowach, dołączyli do nich chłopcy. I zostali do dziś. 😉 Aktualnie w skład zespołu wchodzi ok. 15 osób w wieku od 13 do 24 lat.

Nazwa – Bliżej Nieba – powstała prawie na samym początku działania zespołu, dzięki ks. Bartoszowi, który namawiał zespół, żeby podczas Mszy Świętej śpiewał z bocznej kaplicy przy ołtarzu. Jednak członkowie uparcie twierdzili, że zdecydowanie lepiej czują się na chórze. W dyskusji ostatecznie przeważył argument, że u góry zespół jest bliżej nieba...

Zespół odpowiedzialny jest przede wszystkim za animację muzyczną młodzieżowych Mszy Świętych w niedzielę o godz. 9.00 oraz pierwszopiątkowych czuwań dla bierzmowanych. Zwykle zajmuje się również oprawą muzyczną ważnych wydarzeń parafii np. bierzmowania. Oprócz działań przy parafii, zespół odwiedził wiele innych kościołów ze śpiewaną Drogą Krzyżową ,,Ślad Losu”, był współorganizatorem Koncertu Kolęd w parafii Matki Bożej Królowej Polski na Ruczaju, gościnnie występował na kolędowaniu w Woli Więcławskiej, a oprócz tego zajmował się oprawą muzyczną bierzmowania, chrzcin, pierwszych komunii i ślubów, a nawet rocznicy szkoły. Zespół można było także usłyszeć na koncercie podczas naszego ostatniego festynu parafialnego, którego każdemu brakuje, a także podczas I Pallotyńskiego Forum Ewangelizacyjnego. Dodatkowo razem z młodzieżą z parafialnej Oazy zorganizowali „Jasełka Anioła Stróża” oraz w okresie Bożego Narodzenia pojawili się także na Mszy Świętej transmitowanej w telewizji z Sanktuarium św. Jana Pawła II. Zespół może się pochwalić, że autorska piosenka pojawiła się na „Liście z mocą” w Radiu Dobra Nowina. Dodatkowo przedstawicielki zespołu gościły w PallotiFM w audycji „Bo Na Bulwarowej”. Stałą możliwością posłuchania zespołu jest płyta, która została wydana w 2018 roku. Bliżej Nieba oprócz własnych aranżacji mniej lub bardziej znanych piosenek religijnych, nagrało na niej dwa autorskie utwory, których do dziś powstało już więcej. Podczas ostatnich świąt Bożego Narodzenia (rok 2021) zespół nagrał cover piosenki „Jak w Betlejem”, który można znaleźć na kanale YouTube zespołu. Aktualnie (marzec 2022) grupa jest w trakcie nagrywania płyty wielkanocnej, która ukaże się tuż przed świętami Wielkiej Nocy.

Zapraszamy na nasze media społecznościowe:

Facebook: Bliżej Nieba | Facebook

Instagram: Bliżej Nieba (@z_blizej_nieba) • Zdjęcia i filmy na Instagramie

YouTube: (1) Bliżej Nieba - YouTube