Kółko Misyjne

Opiekun: s. Małgorzatę Maniak
Spotkania: w każdy wtorek od 17.00 do 18.00, w salce

Wszystko rozpoczęło się od niezwykłego człowieka, który pragnął pomagać najbardziej opuszczonym dzieciom świata. Był to francuski biskup Karol de Forbin Janson. Docierały do niego listy z dramatycznymi opisami sytuacji chińskich dzieci. Mali Chińczycy masowo umierali z głodu. Umierali na ulicach bez jakiejkolwiek pomocy duchowej i materialnej. Biskup Karol nie mógł tego obojętnie słuchać i za radą Pauliny Jaricot założycielki Dzieła Rozkrzewiania Wiary założył ponad 160 lat temu Stowarzyszenie Świętego Dziecięctwa, które dziś nosi nazwę Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci i działa w 120 krajach świata.

Przy naszej Parafii również istnieje od kilku lat Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci zwane Kółkiem Misyjnym. Spotkania odbywają się w każdy wtorek o godz. 17:00 w salce, aby poznawać życie swoich rówieśników z krajów misyjnych, a także modlić się za nich i misjonarzy, którzy głoszą im Pana Jezusa. Czytamy również ciekawą prasę misyjną, spotykamy się z misjonarzami i piszemy do nich listy.

Każdy z Was kochane dzieci może należeć do tego dzieła, aby w ten sposób stać się małym promykiem Boga, który ma ogrzewać miłością życie drugiego człowieka i choć na razie nie uda się na dalekie kontynenty, to jednak staniecie się małymi misjonarzami. Serdecznie Was do tego zachęcam. Do naszego „Kółka misyjnego” mogą należeć dzieci i młodzież. Zapraszamy!