Grupa Świętego Michała Archanioła

Opiekun: ks. Paweł Drobny
Spotkania: Harmonogram poniżej


28 Lutego 2014 r. naszą Parafię “Matki Bożej Nieustającej Pomocy” nawiedziła Figura Świętego Michała Archanioła z Groty Objawień na Gargano. Figura przebywała w naszej parafii od 28 lutego do 01 marca 2014 r. Był to niezwykły czas. Czas bliżej Boga, czas bliżej Świętego Michała Archanioła. Mieliśmy okazję zapoznać się z historią objawień Michała Archanioła z Monte Sant’ Angelo. Myślę, że do tej pory wielu parafianom towarzyszy niewielki, ale jakże bogaty w treści “Modlitewnik do Św. Michała Archanioła” wydany na potrzeby parafian przez Zespół Redakcyjny “Ave”. Nawiedzenie Figury skłoniło wielu z nas do zapoznania się z historią objawień – tego jednego z trzech Archaniołów. Warto również wspomnieć o Zgromadzeniu Świętego Michała Archanioła, którego założycielem był sam ksiądz Bronisław Markiewicz - wielki propagator odnowy i odrodzenia Polski. Zgromadzenie Świętego Michała Archanioła zostało zatwierdzone w 1921 r. Jego główna siedziba znajduje się w Miejscu Piastowym. To tutaj znajduje się również Sanktuarium Św. Michała Archanioła. Uczestnicy tegorocznej, czerwcowej pielgrzymki z księdzem Pawłem mieli okazję nawiedzić to szczególne i niezwykłe miejsce. Miejsce działania Świętego Michała Archanioła, ale i samego księdza Bronisława Markiewicza.

Grupa Świętego Michała Archanioła istnieje w Naszej Parafii już kilka lat. Święty Michał Archanioł to szczególny orędownik. Do obrania Tego Świętego za patrona Naszej Grupy -skłoniło Nas niezwykłe jego wstawiennictwo. Doświadczyliśmy go podczas Mszy św. Do Michała Archanioła i Chórów Anielskich. Choć nie tylko. Także na skutek osobistej modlitwy egzorcyzmem do tego Archanioła. Myślę, że każdy, kto zwrócił się do Niego z prośbą o opiekę i wstawiennictwo - nie zawiódł się i nie zawiedzie. Szczególnie, gdy działa w BOŻEJ SPRAWIE. Jeśli chodzi o opiekę duszpasterską, to naszym opiekunem jest ksiądz Paweł Drobny.

A oto jak wygląda harmonogram naszych spotkań:

- I wtorki miesiąca - spotkania modlitewne w salce, po mszy św. wieczornej.

- II wtorki miesiąca - Msza św. za wstawiennictwem Michała Archanioła i Chórów Anielskich.

- III wtorki miesiąca - co dwa lub trzy miesiące - Adoracja Pana Jezusa z Aniołami – w kaplicy.

- Czasem spotykamy się, aby obejrzeć jakiś dobry chrześcijański film lub zaprosić wyjątkowych gości.

Zapraszamy wszystkich chętnych do dołączenia do naszej Grupy Świętego Michała Archanioła. Michał Archanioł, to dobry patron na dzisiejsze czasy. On jest tym, który pomaga Jezusowi i Maryi pokonywać przeciwnika naszego zbawienia. Zachęcamy również do zapoznania się z czasopismem “Któż jak Bóg”. Jest to dwumiesięcznik, który podejmuje tematykę duchową, szczególnie związaną z ANIOŁAMI.

Dziękujemy i zapraszamy.