Wspólnota Modlitewna „Betania”

Opiekun: Ks. Proboszcz Marek Wrężel
Spotkania: w czwartki po Eucharystii o 18:30

Ruch Odnowy w Duchu Świętym w Nowej Hucie ma już 30 lat. Najstarszą wspólnotą na terenie Nowej Huty jest wspólnota modlitewna  Odnowy w Duchu Świętym „Metanoia”, obecnie działająca przy parafii Matki Bożej Częstochowskiej na Szklanych Domach. Istnieje ona od 8 marca 1980 roku. Potem Duch Święty powoływał do istnienia nowe wspólnoty przy parafiach nowohuckich. W 1984 powstała wspólnota „Misericordia” przy parafii Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich. W 1990 roku wspólnota modlitewna „Liberatio” przy klasztorze Ojców Cystersów w Mogile. W 2001 roku wspólnota modlitewna „Przemienienie” przy parafii Maksymiliana Marii Kolbego w Mistrzejowicach.

Jesienią 2004 roku Duch Święty wzbudził w paru osobach z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy pragnienie, by również w naszej parafii mogła powstać  wspólnota modlitewna Odnowy w Duchu Świętym. Po otrzymaniu zgody proboszcza ks. Prałata Józefa Proroka  9 kwietnia 2005 roku w naszej parafii odbyło się pierwsze seminarium „Życie w Duchu Świętym” prowadzone przez ks. Jana Reczka wraz ze wspólnotą Misericordia. Po roku modlitwy i rozeznaniu (wówczas wspólnotą opiekował się ksiądz Mieczysław Szlaga) wybrano nazwę „Betania” dla wspólnoty modlitewnej Odnowy w Duchu Świętym.

Dziś, po latach od poruszenia serc przez Ducha Świętego, wspólnota modlitewna „Betania” pod opieką ks. prob. Marka Wrężla zaprasza na swoje spotkania w czwartki. Spotykamy się zawsze na Eucharystii o godz. 18.30, potem udajemy się do salki parafialnej na spotkanie modlitewne. Każdy, kto ma pragnienie modlitwy w jakikolwiek sposób - czy przez Słowo Boże czy też przez śpiew, muzykę lub tak jak dyktuje mu serce, jest serdecznie witany w naszej wspólnocie. Duch Święty jest tym, który nas inspiruje i prowadzi, napełnia radością i pokojem.