Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ

Opiekun: ks. Piotr Wróbel
Spotkania: w każdy III piątek miesiąca po Mszy świętej o godz. 18:30, w salce

NIECH ŻYJE JEZUS ZAWSZE W SERCACH NASZYCH!

3 marca 1863 r. powstała Straż Honorowa, która jest pogłębieniem bogatego posłannictwa św. Małgorzaty Marii. Jest to ten kierunek w kulcie Najświętszego Serca, którego istota polega na codziennym adorowaniu serca Bożego, czuwaniu przy Nim w formie „Godziny Obecności” i wynagradzaniu za grzechy nasze i całego świata. Godzina Obecności nie tylko nie przeszkadza w normalnych zajęciach i odpoczynku, ale dzięki dobrej intencji ułatwia nam dopełniać obowiązku uświęcania życia i każdej czynności, a ofiarowaniem tym wynagradzamy Panu za niewdzięczność, brak miłości oraz nasze grzechy.

Dziś Straż Honorowa jest obecna na wszystkich kontynentach świata, ma swój statut, hymn i wydaje czasopismo, modlitewniki i kalendarze dla swoich członków. Krajowa centrala w Polsce to klasztor sióstr wizytek w Krakowie przy ulicy Krowoderskiej. W diecezjach i parafiach Strażą Honorową opiekują się księża, Dyrektorem Krajowym jest ksiądz sercanin (obecnie Krzysztof Zimończyk SCJ), a w Episkopacie mamy oparcie w osobie Delegata, Ks. Bpa Stanisława Salaterskiego z Tarnowa.


Powołanie i działalność ARCYBRACTWA STRAŻY HONOROWEJ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA W PARAFII ŚW. MAKSYMILIANA KOLBE W MISTRZEJOWICACH

Założycielem tego Arcybractwa był ks. mgr Stanisław Wajdziak. Był równocześnie dyrektorem krajowej centrali. Dzięki Bożej łaskawości i potrzebie serc ludzkich 1 grudnia 1988 r. w szeregi Straży wstąpili pierwsi członkowie. Było ich około 100 osób. Wśród tych osób byli późniejsi parafianie Kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy na osiedlu Bohaterów Września, który był w budowie. 7 maja 1993 r. w Kościele św. Maksymiliana Kolbe odbyło się uroczyste poświęcenie sztandaru z przeznaczeniem dla Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa w nowo powstałej Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Poświęcenia dokonał proboszcz nowej parafii ks. Józef Prorok.

Data powstania Straży Honorowej dla nowej parafii to wrzesień 1989 r. Rozdział na dwie oddzielne grupy nastąpił we wrześniu 1993 r. Opiekunami Straży Honorowej w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy byli ks. mgr. Stanisław Wajdziak, Ks. Stanisław Palichleb, Ks. Marian Gronowicz, Ks. Janusz Cebulski, Ks. Robert Kumela, Ks. Andrzej Kubieniec, Ks. Ryszard Barański, a obecnie naszym opiekunem jest ks. Piotr Wróbel. Na przestrzeni czasu organizowaliśmy wiele pielgrzymek do różnych Sanktuariów w Polsce. Najważniejsze to: Częstochowa, Licheń, Szczyrk, Ślemień, Żywiec, Mogiła, Skarżysko Kamienna, Kałków Godów, Święty Krzyż, Czerna, Gidle, Kalisz, Komańcza, Dębowiec, Porąbka Liszewska, Dukla, Limanowa, Pasierbiec, Sandomierz, Łagiewniki, Ludźmierz, Zakopane, Szczepanów, Tuchów, Góra św. Anny, Kalwaria Pacławska, Toruń, Warszawa, Wadowice, Siepraw, Stary Sącz. Niektóre z tych Sanktuariów odwiedzaliśmy kilkakrotnie, jesteśmy wdzięczni Ks. Prałatowi, że pozwolił nam na te pielgrzymki. Jesteśmy wdzięczni naszym opiekunom oraz wszystkim, którzy byli z nami na szlakach Pielgrzymek. Braliśmy udział z naszym sztandarem w Nabożeństwach w Parafii oraz w innych Parafiach. W każdy pierwszy czwartek prowadzimy godzinę świętą, a w pierwszy piątek bierzemy udział we mszy świętej wynagradzającej.

Rok 2019 był Rokiem Jubileuszowym. 150 lat temu powstała Straż Honorowa na ziemi Polskiej. W tym roku czciliśmy to Serce w szczególny sposób. Modlimy się, śpiewamy hymny, uczestniczymy w Nabożeństwach Rocznicowych. Jesteśmy bardzo wdzięczni naszemu proboszczowi ks. dr. Markowi Wrężlowi za jego dobroć i jego zaangażowanie w szerzeniu kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy w nasze szeregi. „Niech żyje Jezus – na zawsze w sercach naszych!”


PÓJDŹ O HONOROWA STRAŻY

PEŁNIĆ ŚWIĘTA SŁUŻBĘ TWĄ

U STÓP PAŃSKICH STAŃ OŁTARZY

OTOCZ BOSKIE SERCE CZCIĄ

PRZEZ SERCE TWOJE O PANIE

NIECHAJ ZIEMIA KORZY SIĘ

NIECH SIĘ STRAŻĄ TWOJĄ STAN IE

NIECHAJ KOCHA WIELBI CIĘ

ZAPRASZAMY CHĘTNYCH DO WSPÓLNEJ MODLITWY Z NAMI.

ZELATORZY  ARCYBRACTWA STRAŻY HONOROWEJ NSPJ


Spotkania Straży Honorowej NSPJ:

Trzeci piątek miesiąca po Mszy Św. o godz. 18:30.

Godzina Święta:

Pierwszy czwartek miesiąca od 19:00-20:00.

Msza Święta wynagradzająca:

Pierwszy piątek miesiąca o godz. 18:30.

Czuwanie modlitewne:

Każda środa od 16:00 do 18:00.

Różaniec:

Trzecia środa miesiąca o godz. 17:00.

Głównymi zelatorami są:

Michalina Sroka i Krzysztof Boiński

Naszym opiekunem jest:

ks. Piotr Wróbel

Kontakt telefoniczny z zelatorami:

Komórka: 606 427 161

Stacjonarny: 12 357 13 20