VI Niedziela Zwykła 11.02.2024

sobota 10.02.2024

We wtorek – zapraszamy na godz. 1830 na Mszę św. z modlitwą uwielbienia i przebłagania za wstawiennictwem św. Michała Archanioła i Chórów Anielskich. Po Mszy św. będzie można przyjąć szkaplerz św. Michała Archanioła. Szkaplerz można nabyć w sklepiku lub w zakrystii.

W Środę Popielcową – rozpoczyna się Wielki Post. Jest to czas pokuty i nawrócenia przygotowujący nas do godnego przeżycia pamiątki Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych.

Msze św. z posypaniem głów popiołem będą w środę o godz. 630, 730, 900, 1630, 1800 i 1930. Natomiast adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji dobrego przeżycia Wielkiego Postu będzie od godz. 1000 do 1630. Zachęcamy zarazem, by pamiętać o jałmużnie postnej. Puszka z napisem „ofiara dla ubogich” znajduje się przy głównym wyjściu z kościoła.

W Środę Popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna.

W czwartek – po Mszy św. wieczornej modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

W piątek – zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 1500. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 1700; dla dorosłych o 1745 oraz dla młodzieży o godz. 1915, na którą zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Straży Honorowej NSPJ.

W sobotę – zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo uzdrowienia, które poprowadzi ks. Jan Reczek. Początek o godz. 1500. Skorzystajmy z tego niezwykłego daru Bożej łaski.  

Z racji ferii szkolnych dzisiaj i w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. dla dzieci w kaplicy o godz. 1200. Dzieci zapraszamy do kaplicy ponownie po feriach czyli 25 II. Natomiast w dni powszednie spowiedź św. wieczorem będzie 20 minut przed Mszą św.

Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu umacniając wspólnotę naszej parafii pamiętali w modlitwie o mieszkańcach bloku nr 49B z ul. Mistrzejowickiej. W nadchodzącym tygodniu prosimy parafian o modlitwę za mieszkańców bloku nr 49C z ul. Mistrzejowickiej.     

Składkę w następną niedzielę, przeznaczamy na inwestycje parafialne oraz na sprzątanie naszej świątyni. Już teraz serdecznie Wam dziękujemy za zrozumienie i za każdy dar serca. „Bóg zapłać”.

Do rąk parafian oddajemy dzisiaj lutowe wydanie miesięcznika Ave! A w nim m.in.:

 • Podsumowanie ks. Proboszcza z działalności naszej Parafii w 2023 roku.
 • Przybycie czwartego Króla do stajenki w naszej parafii 
 • Kolędowy konkurs pełen zmagań i satysfakcji 
 • Wielkopostny kościół stacyjny w naszej wspólnocie
 • Jan Tyranowski - człowiek do tańca i różańca 
 • Szkoła liturgii - czym jest kolekta?
 • Modlitwa pozdrowienia anielskiego - rola posłańca
 • Historia powstania Nowohuckiego Duszpasterstwa Nauczycieli Ostoja
 • Zemsta nietoperza - czyli chwila z muzyką klasyczną 
 • W zdrowym ciele zdrowy duch - jak dbać o kondycje
 • Co z ciebie wyrośnie - czy święci byli urwisami? Zapraszamy do lektury!

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 144 w Krakowie zaprasza przyszłych pierwszoklasistów wraz z rodzicami na Dzień Otwarty Szkoły, który odbędzie się w środę 28 II o godz. 1700.

W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:

 • śp. Bogusława Łapińskiego               lat 91              
 • śp. Anielę Konieczną                       lat 90
 • śp. Elżbietę Kracoń                         lat 71

Módlmy się o ich wieczne zbawienie…