Uroczystość Najświętszej Trójcy 04.06.2023

sobota 03.06.2023

Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 1800, w niedzielę po Mszy św. o godz. 1630

We wtorek – zapraszamy na nabożeństwo w intencji małżeństw. Rozpocznie się ono nabożeństwem majowym, które zakończy się indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem tych małżonków, którzy w danym miesiącu przeżywają dowolną rocznicę swojego ślubu. O godz. 1830 Mszą św., która jest odprawiana tylko w intencji jubilatów. Zatem w najbliższy wtorek zapraszamy na Mszę św. oraz do błogosławieństwa szczególnie małżeństwa, które miały ślub w czerwcu.

W środę – zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Dodatkowa okazja do spowiedzi będzie od godz. 800 do 930 (spowiada ks. Jan Reczek). O 1800 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św., która wieńczy Rok Różańcowy w naszej parafii. Zapraszamy zatem wszystkich parafian we środę na godz. 1830 na Mszę św. i czuwanie różańcowe, które potrwa do Apelu Jasnogórskiego. Wtedy będzie miało także miejsce przyjęcie członków XXVIII Róży im. bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz błogosławienie zelatorów. Będzie można także otrzymać Różaniec specjalnie pobłogosławiony w czasie tegorocznych rekolekcji wielkopostnych.

W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Uroczysta Msza św. z procesją o godz. 900. Nie będzie Mszy św. o godz. 1030 i 1330. Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę. Spowiedź św. przed Bożym Ciałem oraz na zakończenie roku szkolnego będzie we środę od 1730 do 1900.

Wobec zbliżającej się Uroczystości Bożego Ciała zwracamy się z gorącą prośbą o udekorowanie mieszkań i przygotowanie trasy procesji. Jest to świadectwo naszej wiary. W kiosku można nabyć materiały pomocne do takiej dekoracji.

Tradycyjnie prosimy o przygotowanie ołtarzy: I – Oazę Rodzin, II – młodzież, III – Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ i IV – Żywy Różaniec. Prosimy parafian o udekorowanie kwiatami ołtarzy oraz o ich pilnowanie zarówno przed, jak i po procesji, bowiem ciągle notujemy próby dewastacji ołtarzy.

Prosimy o posługę w czasie procesji do baldachimu, chorągwi i feretronów oraz dzieci do sypania kwiatów. Próba sypania kwiatów będzie w poniedziałek o godz. 1730 przy kościele. Prosimy, aby dzieci z kl. III i IV przyszły na procesję w strojach komunijnych. Do 15 VI trwamy w oktawie Bożego Ciała. W ciągu tygodnia procesja o godz. 1800 połączona będzie z nabożeństwem czerwcowym.

W piątek – zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 1500. Dodatkowa okazja do spowiedzi będzie od godz. 1900 do 2000.

W niedzielę 25 VI przypada święto naszej Parafii – odpust.

Tegorocznym wprowadzaniem w uroczystość odpustową będzie Koncert Uwielbienia, który rozpocznie się w sobotę 24 VI po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 1915 w kościele.

Z racji święta naszej Parafii oraz rozpoczynających się potem wakacji począwszy od 25 VI do 27 VIII nie będzie w niedziele Mszy św. o godz. 1330 oraz w kaplicy Mszy św. dla dzieci o godz. 1200.

Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu umacniając wspólnotę naszej parafii pamiętali w modlitwie o mieszkańcach bloku nr 52 z os. Piastów. W nadchodzącym tygodniu prosimy parafian o modlitwę za mieszkańców bloku nr 53 z os. Piastów.     

W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:

  • śp. Zofię Wrana                              lat 74  
  • śp. Bogdana Kaczmarczyka               lat 67
  • śp. Stanisławę Burdelik                     lat 75

Módlmy się o ich wieczne zbawienie…