V Niedziela Zwykła 05.02.2022

sobota 04.02.2023

Kontynuujemy Rok Różańcowy w naszej parafii. W jego ramach zapraszamy wszystkich parafian we wtorek 7 II na godz. 1830 na Mszę św. i czuwanie różańcowe, które potrwa do Apelu Jasnogórskiego. Na Mszy św. o godz. 1830 będziemy modlić się także w intencji małżeństw.

W środę – zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Dodatkowa okazja do spowiedzi będzie od godz. 800 do 930 (spowiada ks. Jan Reczek). O godz. 1700 różaniec, o godz. 1800 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św.  

W czwartek – po Mszy św. wieczornej modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

W piątek – zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 1500.

W sobotę – we wspomnienie NMP z Lourdes modlić się będziemy szczególnie za chorych oraz za tych, którzy się nimi opiekują (XXXI Światowy Dzień Chorego).

Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu umacniając wspólnotę naszej parafii pamiętali w modlitwie o mieszkańcach bloku nr 35 z os. Piastów. W nadchodzącym tygodniu prosimy parafian o modlitwę za mieszkańców bloku nr 35A z os. Piastów.   

Z racji ferii szkolnych dzisiaj nie będzie Mszy św. dla dzieci w kaplicy o godz. 1200. Dzieci zapraszamy do kaplicy ponownie po feriach czyli 12 II.

W tym tygodniu kończymy wizytę duszpasterską (tutaj harmonogram). Serdecznie dziękujemy za wszystkie spotkania i wspólną modlitwę w Waszych domach. Bóg zapłać także za ofiary, za życzliwe słowa i zainteresowanie sytuacją naszej parafii, za troskę o jej funkcjonowanie i wszystkie deklaracje dalszej pomocy. Dziękujemy rodzinom, które przyjęły dzieci z Kółka Misyjnego z kolędą misyjną.

Z racji kolędy oraz ferii szkolnych w dni powszednie spowiedź św. wieczorem będzie 20 minut przed Mszą św.

Pragniemy poinformować, że w roku bieżącym, tak jak w poprzednim, dokonując wpłaty na konto parafialne z dopiskiem „darowizna na celu kultu religijnego” osoby fizyczne mogą odliczyć do 6 % swojego dochodu, a osoby prawne do 10% dochodu. Stosowny blankiet wpłat można pobrać ze strony internetowej naszej parafii.

W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:

  • śp. Zofię Berlińską                             lat 75              
  • śp. Marię Kapecką                             lat 83
  • śp. Romana Okrasę                            lat 63
  • śp. Henryka Molendę                          lat 66
  • śp. Krystynę Stąpała                          lat 72
  • śp. Jana Rybińskiego                          lat 86

Módlmy się o ich wieczne zbawienie…